گلچین کاشان عطر سلامتی
         جهت
خرید کلیک نمایید

روش سنتی و موثر برای درمان اضطراب و استرس

اگر به دنبال راهي براي درمان استرس و درمان اضطراب هستيد براي شما روش سنتي و طبيعي را نيز در اين بخش از سايت قرار داده ايم اميدوارم موثر باشد.
استرس ، اضطراب ، فشارهاي روحي! نگراني و دلهره! نگراني از دير رسيدن، نگراني از عدم موفقيت، ترس از آينده، ترس از بي‌پولي، استرس‌هاي شغلي و تحصيلي و هزار و يک دليل ديگر که باعث مي‌شوند اضطراب تمام وجود آدم رابگيرد و امانش را ببرد.اضطراب و استرس 7 سال از عمر آدم را بر باد مي‌دهد و بقيه را به کامش تلخ مي‌کند. اما گويي در دنياي امروزه با اين زندگي‌هاي پرتنش به خصوص در شهرهاي بزرگ اضطراب و استرس جزو جدايي‌ناپذير از زندگي روزمره است و بايد به نوعي با آن کنار آمد. استرس يکي از بيماري‌هاي جدي زمانه‌ي ماست. خوشبختانه اين روزها روش‌هاي متعددي براي غلبه بر استرس و فشارهاي روحي وجود دارد مانند يوگا، ريلکسيشن، ماساژ و غيره.علاوه بر اين‌ها يک روش کاملا طبيعي ديگري نيز وجود دارد که به کنترل احساسات منفي و اضطراب کمک مي‌کند. بله استفاده از گياهان. حتما شما هم شهرت گل گاوزبان را در کاهش استرس شنيده‌ايد. بايد بدانيد که علاوه بر گل گاوزبان گياهان ديگري هم هستند که استرس و اضطراب را از شما دور مي‌کنند.

زالزالک
زالزالک خواص آرا مبخشي دارد. کپسول‌هاي اين گياه تپش قلب، حالت‌هاي عصبي، زودرنجي يا احساسات افراطي را کاهش داده و ضربان قلب را تنظيم مي‌کند. تمام اين‌ها هم باعث مي‌شود که آرامشتان را بازيابيد و اضطرابتان کمتر شود. در اين صورت خواب راحتي هم تجربه مي‌کنيد.

اسطوخودوس
استرس يک گياه ضد اضطراب است. اين گياه به راحتي مي‌تواند اعصابتان را آرام و عضلاتتان را شل کند. مي‌توانيد روزانه دو تا سه فنجان دم کرده‌ي اسطوخودوس ميل کنيد. از اين گياه مفيد براي رفع اختلالات خواب، سردرد و ناراحتي‌هاي عصبي نيز استفاده مي‌شود.در واقع دم کرده اين گياه مانند يک مسکن عمل مي‌کند که سيستم عصبي را آرام کرده و اختلالات خواب را رفع مي‌کند. روغن يا افشره‌ي خوراکي اسطوخودوس نيز براي کاهش و درمان استرس و فشارهاي روحي توصيه مي‌شود. البته استفاده از افشره‌هاي خوراکي براي زنان باردار، شيرده و کودکان توصيه نمي‌شود.

گياه جينسنگ
گياه جينسنگ براي مقابله با استرس و تقويت سيستم ايمني بدن فوق‌العاده است. اين گياه به طور موثر با اضطراب مقابله کرده و خواب راحتي را براي شما به ارمغان مي‌آورد. مي‌توانيد از کپسول‌هاي 25 تا 50 ميلي‌گرمي عصاره‌ي خشک جينسينگ استفاده کنيد. دکتر داروساز مي‌تواند در مورد ميزان مصرف آن توضيحاتي به شما بدهد. توجه داشته باشيد که دوره‌ي درماني با اين گياه نبايد بيش از 3 ماه طول بکشد.

بادرنجبويه
بادرنجبويه خواص آنتي اکسيداني دارد و دم کرده‌ي آن نيز آرامش‌بخش است و با اضطراب مقابله مي‌کند.به عقيده‌ي محققان اين گياه اختلالات عصبي مانند خوابي، نگراني و آشفتگي را برطرف مي‌کند.از روغن اين گياه نيز براي رفع تنش‌هاي عصبي استفاده مي‌شود.

سنبل الطيب
سنبل الطيب يک درمانگر همه کاره است. دم کرده يا کپسول‌هاي آن آرامبخش اعصاب است، حالت‌هاي عصبي را کاهش داده و کيفيت خواب شما را بهبود مي‌بخشد. در واقع اين گياه خواب راحتي براي شما فراهم مي‌کند بدون اينکه بعد از مصرف آن دچار خواب‌آلودگي شده باشيد.

بابونه
بابونه هم يکي از آن گياهان همه‌کاره هست. علاوه بر اثر مفيدي که روي پوست مي‌گذارد آرامبخش، ضداسپاسم، ضد التهاب، ضدعفوني‌کننده، بادشکن و برطرف‌کننده‌ي جراحات مي‌باشد. اگر دچار حالت‌هاي عصبي شده‌ايد، مضطرب، نگران، آشفته، بي‌خواب هستيد و سردردهاي عصبي و ميگرني گرفته‌ايد بابونه را دريابيد. اين گياه به جذب مواد معدني کمک زيادي مي‌کند. توصيه مي‌کنيم از عطار يا دکتر داروساز نحوه‌ي مصرف اين گياه را بر حسب نوع نيازتان جويا شويد.

گياه رازک
رازک قدمتي هزاران ساله دارد. اين گياه آرام‌بخش و خواب‌آور طبيعي است. 15 گرم گياه رازک را در يک ليتر آب جوش بريزيد و اجازه دهيد به مدت حدود 10 دقيقه بجوشد. سپس بگذاريد محلول به دست آمده خنک تر شود و سپس آن را صاف کنيد.مي‌توانيد روزانه 2 تا 3 فنجان از اين دم کرده ميل کنيد. مصرف اين جوشانده براي درمان دل شوره، نگراني و استرس بسيار مفيد است.

چند توصيه‌ي کلي
اول از همه بدانيد که شما تنها نيستيد اين روزها اضطراب و استرس همه‌گير شده است. همه درگير اين مشکل هستند بايد راهي براي کاهش آن پيدا کرد. به طور منظم ورزش کنيد. مواد غذايي متنوعي در برنامه‌ي غذايي‌تان بگنجانيد. مصرف الکل، دخانيات و کافئين زياد را کاهش دهيد. به اندازه‌ي کافي بخوابيد. روي تنفستان تمرکز کنيد. به آرامي و از شکم نفس عميق بکشيد. زماني که اضطراب تمام وجودتان را مي‌گيرد دستهاي‌تان را خيلي محکم مشت و سپس رها کنيد.به خاطرات خوبتان فکر کنيد و سعي کنيد ترس را با غرق شدن در خاطرات خوب از خود دور کنيد.
منبع: پورتال آسموني

-----------------------------------------------------------------

'درمان استرس و درمان اضطراب' ، استرس ، اضطراب  ، nvlhk skjd hqxvhf , hsjvs

جدیدترین محصولات ما

 • عرق نعنا

  طبیعت گرم

 • معجون چای

  طبیعت گرم

 • عرق کاسنی

  طبیعت سرد

 • عرق زنیان

  طبیعت سرد

 • عرق زیره سبز

  طبیعت معتدل

 • عرق شاهتره

  طبیعت گرم

 • عرق رازیانه

  طبیعت سرد

 • عرق دارچین

  طبیعت گرم

 • عرق هل

  طبیعت گرم

 • عرق بیدمشک

  طبیعت معتدل

 • عرق آویشن

  طبیعت سرد

 • عرق گزنه

  طبیعت گرم

 • معجون چای

  طبیعت معتدل

 • عرق بهار نارنج

  طبیعت گرم

 • گلاب

  طبیعت گرم

 • عرق اسطوخدوس

  طبیعت سرد

محصولات ویژه ما