گلچین کاشان عطر سلامتی
         جهت
خرید کلیک نمایید

در سه مرحله پوستتان را درخشان و نرم کنید

آيا پوستتان بويژه در طول فصل زمستان  زود به زود خشک، پوسته پوسته و زيرمي‌شود؟ در بچگي پوست خود به خود لطيف و درخشان است، اما بالا رفتن سن روي پوست ما تأثير مي‌گذارد. در اين بخش به معرفي تکنيک ها، محصولات و شيوه هايي مي‌پردازيم که با استفاده از آنها، مي‌توانيد کوشش کنيد پوست خود را مجددا براق و نرم کنيد.

تکنيک‌هاي لايه برداري
لايه برداري با برس خشک
معمولاً پوست در اثر تجمع سلول‌هاي مرده کم کم زبر و تيره مي‌شود. خشکي هوا باعث خشکي و پوسته پوسته شدن سطح خارجي پوست مي‌شود و در نتيجه براقيت بافت پوست کمتر مي‌شود. پاک کردن اين سلول‌هاي مرده‌ به سرعت پوست
شما را نرم‌تر مي‌کند و بدليل بهبود جريان خون، در دراز مدت پوست نرم و براق به شما هديه مي کند.
– برس‌هاي خشک در مغازه‌هاي لوازم آرايشي و داروخانه‌ها موجودند. برس بدن ساخته شده از فيبر طبيعي خريداري کنيد. فيبرهاي طبيعي پوست را کمتر اذيت مي‌کنند، بنابراين از برس‌هايي که الياف پلاستيکي دارند استفاده نکنيد.
– هميشه قبل از شروع به کار، مطمئن شويد که هم بدن شما و هم برس کاملاً خشک هستند. برس را از انگشتان پا تا روي زانوان و بالاتر به سمت قلبتان با حرکات سريع و محکم بکشيد. بيشتر تمرکز را بر روي مناطقي که خشک‌تر هستند قرار دهيد. اين کار را تا زماني که پاها، بالاتنه و بازوها کاملاً پوشش داده شوند ادامه دهيد. اين روش بايد حدود پنج دقيقه طول بکشد.
– اگر مي‌خواهيد اين کار را روي صورتتان نيز انجام دهيد يک برس مخصوص با موهاي نرم‌تر تهيه کنيد.

کرم‌هاي لايه‌برداري
کرم‌ها معمولاً از نمک و شکر و لوسيون‌هاي مرطوب کننده‌ي پوست در حين لايه‌برداري ساخته مي‌شوند. در حمام يک توده از کرم را بر روي ناحيه‌ي مورد نظر بماليد و آن را محکم روي پوستتان مالش دهيد. شکر يا نمک سلول‌هاي مرده را بدون خش انداختن يا صدمه زدن به پوست پاک کرده و پوست نرم و براق براي تان به ارمغان مي آورد.
– براي تأثير بيشتر، يک يا دوبار در هفته اين کار را تکرار کنيد. اين کار را بيش از حد انجام ندهيد وگرنه ممکن است پوستتان کاملاً خشک شود. کرم‌ها گرد و غبار و سلول‌هاي مرده را تميز مي‌کنند اما در کنار اين‌ها، چربي‌هاي طبيعي پوست که از خشکي آن جلوگيري مي‌کنند را نيز از بين مي‌برند.
– کرم‌ها را مي‌توانيد از داروخانه‌ها و فروشگاه‌هاي لوازم آرايشي بهداشتي تهيه کنيد ولي ساختن آنها نيز آسان است. اين ترکيبات را در يک شيشه يا ظرف درپوش‌دار مخصوص مواد آرايشي با هم ترکيب کنيد:
– ? فنجان شکر يا نمک (از شکر يا نمک ريزدانه استفاده کنيد)
– نصف فنجان روغن زيتون يا بادام
– يک چهارم فنجان عسل
– يک قاشق چايخوري وانيل يا چند قطره از عصاره‌ي دلخواهتان

تراشيدن و استفاده‌ي مرتب از موم
اگر مي‌خواهيد پاهايتان پوست نرم و براق داشته باشند، تراشيدن يا استفاده‌ي مرتب از موم مي‌تواند مفيد باشد. اين کارها نه تنها موها را که باعث زبري پوست مي‌شوند از بين مي‌برند، بلکه سلول‌هاي مرده‌اي را نيز که روي سطح پوست تجمع مي‌کنند از بين مي‌برند.
– در هنگام تراشيدن موهاي پا به جاي ژل تميزکننده از لوسيون‌هاي مرطوب کننده يا کرم‌هاي اصلاح استفاده کنيد تا از خشک شدن بيش از حد پوست جلوگيري شود.
– از مومي که با مواد مرطوب کننده‌اي مانند آلوئه‌ورا غني شده باشد استفاده کنيد تا پوستتان نرم‌تر شود.
روش‌هاي مرطوب‌سازي

هر روز از لوسيون استفاده کنيد.
محافظت از پوست در مقابل خشکي هوا با يک لايه لوسيون مرطوب کننده يکي از بهترين راه‌هاي داشتن پوست نرم و براق است. يک لوسيون مرطوب کننده براي پوست خشک تهيه کنيد. بلافاصله بعد از حمام و هنگامي که پوست هنوز مرطوب و گرم است آن را روي پوست بماليد تا رطوبت پوست را نگه‌دارد و باعث نرمي پوست شود.
– براي استفاده روي قسمت‌هايي که خشک مي‌شوند مانند دست و صورت، يک لوسيون مسافرتي در طول روز به همراه داشته باشيد.
– کرم ضدآفتاب مرطوب کننده براي پوست صورت انتخاب مناسب‌تري است، چراکه علاوه بر مرطوب نگه‌داشتن پوست، آن را از اشعه‌هاي مضر نيز در امان نگه مي‌دارد
puste-ziba-4

پوستتان را عميقاً چرب کنيد.
وقتي لوسيون مرطوب کننده به تنهايي از پس نرم نگه داشتن پوست برنمي‌آيد،‌ وقت آن است که پوستتان را با روغن عميقاً چرب کنيد. اين کار شايد کمي دردسر داشته باشد ولي نتيجه‌ي آن ارزش اين کار را دارد. قبل از خواب اين مراحل را انجام دهيد:
– روي تمام سطح پوستتان روغن بماليد. مي‌توانيد از روغن بادام، زيتون، جوجوبا يا ساير روغن‌هاي آرايشي استفاده کنيد. اين روغن‌ها از فروشگاه‌هاي مواد غذايي، لوازم آرايشي و سوپرمارکت‌ها قابل تهيه هستند.
– لباس خواب آستين بلند و پاچه‌دار بپوشيد. آستين‌ها و پاچه‌ها از آلوده شدن تختتان جلوگيري مي‌کنند. از لباس خوابي با پارچه‌ي پنبه‌اي استفاده کنيد تا در اثر تماس با روغن لکه‌دار نشود. در صورت تمايل مي‌توانيد از دستکش و جوراب نيز استفاده کنيد.
– صبح دوش بگيريد و با استفاده از لوسيون پوستتان را مرطوب کنيد. اکنون بعد از استفاده از روغن نرم‌کننده، شما به طرز غيرقابل‌باوري پوست نرم و براق خواهيد داشت.

محصولات مرطوب‌کننده‌هاي مختلف را امتحان کنيد.
هر مرطوب‌کننده‌اي براي هر پوستي جوابگو نيست. ممکن است حتي مرطوب‌کننده‌هاي شيميايي ساخته شده براي پوست‌هاي خيلي‌خشک نيز نتوانند جلوي پوسته‌پوسته شدن پوستتان را به مدت بيش از چند ساعت بگيرند. اين مرطوب‌کننده‌هاي طبيعي را امتحان کنيد تا ببينيد کداميک از آنها براي پوستتان مناسب است:
– روغن نارگيل روي پوست به رواني پخش و ذوب مي‌شود.
– کره‌ي درخت روغن‌قلم براي نرم کردن پوست زبر سر زانو و آرنج‌ها در زمستان فوق‌العاده است.
– لانولين (چربي پشم) روغن طبيعي ترشح شده توسط گوسفندان براي نرمي و ضد‌آب نگه‌داشتن پشم است.
– آلوئه‌ورا يک مرطوب‌کننده‌ي سبک مناسب براي استفاده‌ي روزمره است که احساس چربي به پوست نمي‌دهد.

منبع-http://phow.ir

جدیدترین محصولات ما

 • عرق نعنا

  طبیعت گرم

 • معجون چای

  طبیعت گرم

 • عرق کاسنی

  طبیعت سرد

 • عرق زنیان

  طبیعت سرد

 • عرق زیره سبز

  طبیعت معتدل

 • عرق شاهتره

  طبیعت گرم

 • عرق رازیانه

  طبیعت سرد

 • عرق دارچین

  طبیعت گرم

 • عرق هل

  طبیعت گرم

 • عرق بیدمشک

  طبیعت معتدل

 • عرق آویشن

  طبیعت سرد

 • عرق گزنه

  طبیعت گرم

 • معجون چای

  طبیعت معتدل

 • عرق بهار نارنج

  طبیعت گرم

 • گلاب

  طبیعت گرم

 • عرق اسطوخدوس

  طبیعت سرد

محصولات ویژه ما