گلچین کاشان عطر سلامتی
         جهت
خرید کلیک نمایید

راه هاي شناخت گلاب اصل

ممکن است براي بعضي از افراد سوالاتي از قبيل ؛ چگونه بهترين گلاب را تشخيص دهيم ؟ و تمام توليدات توليد کنندگان اصل و مرغوب است ؟ پيش بيايد که در اين مقاله ما به بررسي مواردي در اين زمينه و بررسي بهترين گلاب خواهيم پرداخت . شما با مطالعه ي اين مطالب مي توانيد تا حدودي راه هاي شناخت گلاب اصل را شناخته وآن را به کار گيريد . ما در ادامه ي اين مقاله اطلاعاتي جامع را براي شما بيان مي کنيم .

در رابطه با اينکه چه گلابي اصل است موارد زيادي ذکر شده و تشخيص آن راه هاي مختلفي دارد اما تفکيک و طبقه بندي گلاب کار آساني نيست چون هرنوع گلاب براساس کاربرد و مصرفش مي تواند بهترين باشد به طور کلي نمي توان گفت هميشه گلاب با کيفيت بهترين است چون اکثر موارد اين عرقيجات به علت قيمت بالا و درصد خالص بودن همه جا مورد استفاده قرار نمي گيرد . از جمله ويژگي هاي گلاب اصل مي توان به شفافيت ، روشن بودن و عدم رسوب در آن اشاره کرد که بوع مطبوع گل محمدي مي دهد و هيچ گونه بوي ترشيدگي نمي دهد ، هم چنين داراي طعمي سنگين و مايل به تلخي است که مي توان از مهمترين ويژگي ها در تشخيص اصل بودن گلاب اشاره کرد .
 
1- گلاب اصل کاشان و روش هاي تشخيص آن :

 

1-1- گلاب اصل يکي از ويژگي هايي که دارد شفاف و زلال بودن است .

از تقطير گل محمدي به همراه آب گلاب توليد مي شود ؛ که در اين فرايند اگر گلاب توليد شده داراي ذرات معلق باشد اين نوع گلاب اصل نبوده بنابراين مي توان اين گونه بيان کرد که از مهم ترين و ساده ترين روش تشخيص گلاب اصل از تقلبي ذرات معلق موجود در گلاب توليد شده بعد از فرايند تقطير گل محمدي مي باشد . قابل به ذکر است روش بيان شده اغلب در توليدات صنعتي ديده مي شود .1-2- روش ديگر تشخيص گلاب اصل داشتن عطر و بوي قوي است .

در اين روش مقدار کمي از گلاب توليد شده را کف دست ريخته و از فاصله ي کم بوي آن را استشمام کنيد . اگر گلاب درجه يک باشد با همين چند قطره و فاصله ي کم محيط پيرامون خود را خوش بو و معطر مي کند .1-3-  بوي گلاب اصل و مرغوب بوي منحصر به فرد گل محمدي است .

گلاب اصل و مرغوب بوي خاص گل محمدي مي دهد که اين روش نياز به تجربه ي تشخيص گلاب با بو و عطر خاص گل محمدي دارد زيرا گاها توليد کننده گان براي خوش بو و زياد شدن و عطر گلاب از اسانس هاي تقلبي از جمله ( جرانيوم ) استفاده مي کنند .1-4- از ديگر روش ها براي تشخيص گلاب اصل چشيدن مزه آن است .

گلاب اصل کاشان داراي طعم و مزه اي تلخ است به ويژه اگر گلاب دو آتيشه باشد . اين روش نيز يکي از ساده ترين راهها براي تشخيص گلاب مرغوب از تقلبي است که هر فردي به دور از داشتن تجربه در اين زمينه نيز قادر به تشخيص آن خواهد بود .1-5- يکي از جالب ترين روش براي تشخيص گلاب تقلبي اضافه کردن مقدار کمي روغن است

روش طلايي و تازه کشف شده براي تشخيص گلاب اصل از تقلبي اضافه کردن مقدار کمي روغن زيتون يا بادام است که در اين روش با اضافه کردن روغن ، گلاب تقلبي بوي خود را از دست مي دهد . در صورتي که گلاب اصل و خالص باشد و در شرايط و محيط مناسبي توليد و نگه داري شده باشد با اضافه کردن مقدار کمي روغن اگر گلاب از روغن جدا شد و هم چنان بو و عطر خاص گل محمدي را داشت در اين صورت گلاب توليد شده اصل مي باشد .


2- خريد گلاب اصل در کاشان

با توجه به توضيحات بالا تشخيص دادن گلاب اصل از تقلبي براي همه ي افراد تا حدودي قابل درک است .

افتخاري است طي فعاليت 2 دهه ي شرکت مهرسان گلاب کاشان در راستاي توليدات گلاب و عرقيات گياهي در پايتخت گل و گلاب ( کاشان ) هدفمان را بر اساس توليد عالي ترين عرقيات ايران با بهترين کيفيت به منظور رفع نياز خريداران و مشتريان عزيز قرار داده ايم . در حال حاضر با خوش رايحه و درجه يک ترين گلاب و عرقيات آماده ارائه خدمات به مشتريان و هموطنان گرامي مي باشيم .

 يکي از تعهدات شرکت مهرسان گلاب کاشان براي خريداران و مشترياني که محصولات مورد نياز خود را از فروشگاه آنلاين اين توليدي فراهم مي آورند اين است که ؛ هر نوع محصولي که به دست شما عزيزان رسيد و داراي هر گونه مشکلي در کيفيت آن بود امکان بازگشت کالا به فروشگاه و عودت وجه پرداختي وجود دارد .

ما بر اين اصل معتقديم که محصولات توليد شده توسط ما بايد از کيفيت بسيار بالا و همين طور خدمات عالي برخوردار باشد تا در خور شخصيت و ارزش شما باشد . هدف شرکت مهرسان گلاب کاشان ارائه ي محصولاتي با کيفيت بالا و قيمت مناسب به همراه کسب رضايت و خرسندي شما مشتريان عزيز مي باشد .

جدیدترین محصولات ما

 • عرق نعنا

  طبیعت گرم

 • معجون چای

  طبیعت گرم

 • عرق کاسنی

  طبیعت سرد

 • عرق زنیان

  طبیعت سرد

 • عرق زیره سبز

  طبیعت معتدل

 • عرق شاهتره

  طبیعت گرم

 • عرق رازیانه

  طبیعت سرد

 • عرق دارچین

  طبیعت گرم

 • عرق هل

  طبیعت گرم

 • عرق بیدمشک

  طبیعت معتدل

 • عرق آویشن

  طبیعت سرد

 • عرق گزنه

  طبیعت گرم

 • معجون چای

  طبیعت معتدل

 • عرق بهار نارنج

  طبیعت گرم

 • گلاب

  طبیعت گرم

 • عرق اسطوخدوس

  طبیعت سرد

محصولات ویژه ما